Tomat DI SORRENTO (Sorent)
GG319
Pomodoro di Sorrento (även kallad Sorrento, Sorent, Sorrentino eller Rosa di Sorrento) är en traditionell italiensk matkultursort från Sorrentohalvön i Kampanien (södra Italien).
SEK 35,00
Kunder som har köpt denna produkt har också köpt
DBL 58/4
Detta är en underbar italiensk gul räkformad böna med superb bönsmak. Anellino giallo betyder gul ring och det refererar till formen.
SEK 45,00
Namnet “Stortino" betyder just liten böjd eller lite krokig och det är precis vad du får: eleganta, svagt vridna baljor som ser ut som om de dansat sig fram längs störarna i den alpina solen.
SEK 35,00
VXO 93/1
Om det finns något i trädgården som är rena lyckopillret, så är det mixsallat. Det är som att öppna en påse och få en hel köksträdgård i miniatyr.
SEK 45,00
CA28
Denna bondböna från vår producent i Tyskland ger lika mycket estetik och smak i din trädgård och kök.
SEK 49,00