Basilika BOLLOSO NAPOLETANO (Franchi)
DBO 13/8
Det finns basilika – och så finns det Bolloso Napoletano. En sort som inte nöjer sig med att smaka gott, utan vill väcka hela köket till liv!
SEK 45,00
Kunder som har köpt denna produkt har också köpt
DBO 146/49
Den här eleganta lilla plattrunda pumpan, ofta kallad “den vita kronan” eller “sommarens miniatyrtårta”, har odlats i Frankrike sedan 1600-talet – när trädgårdar var symmetriska, och kockarna poeter.
SEK 45,00
DBA 92/1
Friskare än friskast! Pepparmynta ger intensiv smak och doft som lyfter te, desserter och drinkar till nya höjder.
SEK 39,00
DBOS 107/28
Purjolök d’Elbeuf – den milda och matiga normandiska klassikern med kort vit stam och lång historia. Perfekt i soppor, quiche och poireaux vinaigrette.
SEK 45,00
GG324
Fröer till den gyllengula Tomat Ponderosa kom till Sverige tack vare Gourmetgarage redan 2013 – långt innan vintertomater blev trend.
SEK 28,00