AGRETTI - Roscano (Salsola Soda)
GLBZ 1/10
Agretti - en kulinarisk italiensk delikatess att odla själv! En av de verkligen typiska italienska grönsakerna och speciellt omtyckt i Rom.
SEK 49,00
Kunder som har köpt denna produkt har också köpt
GGP24
Pisanello är en rustik och lokalt förankrad tomatsort från området kring Pisa i Toscana. Den har länge odlats i liten skala av familjer och småbrukare och är känd som en ”pomodoro da pizza".
SEK 39,00
1886A
Blommorna glöder i djupt vinrött, mahogny och varmt guld som om sommarsolen själv hade bestämt sig för att klä sig i aftonklänning.
SEK 55,00
GL 329/6
Otroligt vacker solros! Red Sun - röd sol. Mycket ovanlig solros som verkligen pryder sin plats i trädgården.
SEK 35,00
GLGI 329/15
Solrosen Twilight Zone är inte som den klassiska solrosen med en enda stjälk och ett enda stort huvud. Plantan förgrenar sig naturligt och bildar mängder av sidoskott.
SEK 45,00